Menu Zamknij

Warszawska Olimpiada Młodzieży w badmintonie

W dn. 6 i 13 kwietnia w Warszawie odbyły się kolejne edycje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów, Juniorów młodszych oraz Młodzików i Dzieci w badmintonie. Ursusowskie Towarzystwo Sportowe Akro-Bad reprezentowało łącznie 12 zawodników.

W kategorii Juniorów klub reprezentował Kuba Zagożdżon. Nasz zawodnik zajął III miejsce w grze podwójnej z Szymonem Waleckim (Millenium Warszawa), a w grze pojedynczej zakończył rozgrywki w 1/8 finału. 

 

W kategorii Juniorów Młodszych nasz klub reprezentowali: Antonina Sasimowska i Krzysztof Fischer. Za sukces Antoniny można uznać zajęcie III miejsca w grze pojedynczej dziewcząt oraz zajęcie III miejsca w grze mieszanej w parze z Krzysztofem. Krzysztof Fischer poza podium w grze mieszanej rozgrywki w singlu chłopców zakończył w fazie grupowej. 

 

W kategorii Młodzików i Dzieci Ursusowskie Towarzystwo Sportowe Akro-Bad reprezentowali:

– w kategorii młodzik: Jerzy Czernik, Kuba Zalewski, Karolina Solczak, Antoni Zagożdżon, Wojciech Banaś

– w kategorii dzieci: Oliwia Bursa, Hanna Żurek, Bartłomiej Kultys i Bartosz Kałuża

 

W kategorii „Dzieci” rozgrywane były tylko gry pojedyncze. Wśród chłopców dużym sukcesem jest zdobycie drugiego miejsca przez Bartłomieja Kultys oraz III miejsca przez Bartosza Kałużę. Nasze dziewczęta Oliwia Bursa i Hania Żurek także odniosły duży sukces zajmując miejsca III-IV.

 

W kategorii Młodzików za sukces można uznać 1/16 finału gdzie Kuba Zalewski i Jerzy Czernik zakończyli rozgrywki singlowe. W tej kategorii udział wzięło łącznie 70 chłopców i była to najliczniejsza grupa całych zawodów. Młodsi zawodnicy Antoni Zagożdżon w parze z Wojciechem Banasiem w deblu awansowali do 1/8 finału co było sporą niespodzianką ponieważ nasi zawodnicy byli najmłodszym rocznikiem startującym w kategorii „Młodzik”.

 

Cieszą nas dobre wyniki młodych badmintonistów oraz duża frekwencja zawodników naszego klubu. Liczymy, że w kolejnych edycjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży będziemy zdobywać coraz więcej medali.  

 

Sukcesy oraz wyniki naszych zawodników można zobaczyć pod linkami

https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=dbbb625a-97a1-4ada-adc1-2305d1572789 – Junior Młodszy i Dzieci

https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=2e292e87-aa0d-49d8-b966-26bc6c7b6ef8 – Junior i Młodzik